Якою має бути пенсія у військових? Таємні плани урядових реформаторів

Чи буде сенс служити у Збройних силах України. Авторський матеріал генерал-полковника Анатолія Лопати.

Протягом десятиліть держава формувала та удосконалювала механізми формування якісної висококваліфікованої армії. Для набору (вербування) освіченої патріотичної молоді йшли шляхом надання високої зарплатні та пільг, а для формування військової еліти – гарантовано високої пенсії та пільг ветерану та його сім’ї.

Починаючи з 90-х років минулого століття держава комерціалізувалася, їй було не до військових, тому видатки на збройні сили постійно намагались зменшити, зекономити на «непотрібній» армії. Це проявилося і в зниженні норм пенсійного забезпечення військовиків – введенням 24 місяців для призначення пенсії з часу подання документів, передачі військових пенсіонерів Пенсійному фонду, у відриві грошового забезпечення військових від суми нарахування пенсії (не все що платиться йде у пенсію, далі у прикладі), а тепер ще й у скасуванні основних принципів пенсійного забезпечення захисників Батьківщини.

Керуючись виключно кон’юнктурними інтересами, не розглядаючи армію як опору держави, стараючись виконати завдання щодо мінімізації пенсійних виплат ветеранам військової служби, чиновники на рівні віце-прем’єр міністра, керівників та їх заступників у Мінсоцполітики та Пенсійному фонді вирішили зекономити 10 – 20 млрд. грн. на рік, змінивши військову пенсійну систему.

У законі про пенсійну реформудля цивільних громадян, що стартувала у жовтні 2017 року, прописано: Кабінету міністрів до кінця року внести зміни у законодавство щодо адаптації військових пенсій до нових умов (військові пенсії у зв’язку з підвищенням рівня оплати праці військовиків перераховувалися останній раз у 2008 році).

Ціль благородна та відповідає інтересам держави – але якщо це виконувати так, як написано у законі, — буквально. Що ж відбувається в дійсності. Віце-прем’єр та міністр соцполітики зі своїм заступником готують знищення порядку нарахування військових пенсій. Дискримінаційні зміни в системі пенсійного забезпечення військових приймаються в порушення регламенту Кабміну. Проект готується за закритими дверима, про його зміст не повідомлено зацікавленим відомствам: Генеральному штабу, поліції, прикордонникам, СБУ, ні громадським та ветеранським організаціям. Проект не висвітлено на жодному інтернет-майданчику, бо залякали виконавців. Здавалося б завдання просте: з 1 січня 2018 року відповідно до чинного закону треба забезпечити перерахунок військових пенсій, оскільки з цього дня оклади військових рішенням Уряду підвищуються майже до рівня держслужбовців. Здавалося б, що для цього треба запланувати кошти і йти до цивілізованого їх осучаснення. Але ж у такому випадку треба позбавити корупціонерів 10 – 20 млрд. грн. з державного бюджету 2018 року, які вже заплановані до розпилу та віддати їх ветеранам, інвалідам АТО, сім’ям загиблих воїнів. Для чиновників це небезпечно. Тож перед тим, як злити військову пенсійну систему в каналізацію, готується проведення рекламної кампанії з обіцянками «золотих гір», «справедливості», «покращення» та «осучаснення». 

Отже, Пенсійний фонд тихо зібрав інформацію та сформував базу пенсіонерів (час їх звільнення та грошове забезпечення на день звільнення за період з 1945 по 2012 рік). Для чого це треба, стане відомо нижче. 

Замість отримання інформації щодо запланованих середніх розмірів грошового забезпечення, яке буде виплачуватися військовикам збройних сил, прикордонникам, поліціянтам, розрахунку потреб у грошах для підвищення пенсії у 2018 році, Пенсійний фонд та Мінсоцполітики робить власні розрахунки, які не відомі загалу та не закладаються у бюджет – оскільки їх напевне не буде. Пенсії будуть не підвищуватися, а знижуватися (в більш райдужному варіанті – залишаться без змін або піднімуться на 50-100 грн). Для схвалення проект реформи військових пенсій буде розглянуто серед керівників вищого рівня, яким представлять ці плани як реальне покращення. 

Мова йде про анонсований розгляд проекту на засіданні РНБО – як дуже важливий оборонний захід – а насправді прикриття «одного місця» та розподіл відповідальності непопулярної реформи на всіх членів Ради (в т.ч. президента та прем’єр-міністра). Після підтримки такої реформи на найвищому рівні говорити про її недолугість та антидержавність буде не з руки. Це показує, що реформа військових пенсій відбувається без участі фахівців, в кращих традиціях «підкилимного» вирішення. 

Для розуміння, що готується — великих знань не потрібно, достатньо трохи інформації та нескладний аналіз. 

З прийняттям закону військові пенсії будуть нараховуватися на принципах пенсії за віком. Здається нічого поганого в цьому не має. Якщо не знати, як військова пенсія нараховується зараз, її принципи, що вона стимулює та забезпечує. 

Що ж пропонує віце-прем’єр міністр, міністр соцполітики, його заступник та голова Пенсійного фонду? 

Пояснення на пальцях від автора цього матеріалу.

Зараз військова пенсія базується на двох «китах» – проходженні служби (вислузі років) та кар’єрному рості (грошовому забезпеченні). Ці два показники є рівноправними під час обчислення військової пенсії та стимулюють чесне тривале проходження ним військової служби, підвищення професійного рівня, службового зростання, тобто те, що необхідно державі для формування високопрофесійних патріотичних Збройних Сил. Правда, останнім часом через наміри скоротити видатки постійно стараються зменшити ці дві складові, наприклад – знизити розмір пенсії з 90 до 70% від грошового забезпечення, яке йде на пенсію (військова пенсія обчислюється не з усього грошового забезпечення, а з частини — солдат отримує 7-8 тисяч на місяць, а на військову пенсію йде лише дві третини – 4 – 4,5 тис.). Якраз при збереженні існуючого порядку та підвищенні окладів у 2018 року ці перекоси частково були б виправлені, але ні.

Аналізуючи дії чиновників, можна спрогнозувати що буде (що хочуть прийняти з мовчазної згоди влади та громадськості, волонтерів та депутатів). Пенсія буде базуватись на трьох показниках (ось вам і «спрощення», і «прозорість»): військовому стажі, грошовому забезпеченні у місяць звільнення та середній заробітній платі в державі у місяці звільнення військовика.

Що це дає:

Перше і найголовніше – зменшення державних видатків (всі потуги на це і спрямовані, сподівання тільки на це, а не на допомогу ворогам).

            Друге – можливість говорити про «справедливий» розподіл пенсійних виплат залежно від витрат держави на утримання військового на день звільнення.

Третє, головне – у нас єдиний принцип нарахування пенсій, як для військових так і для цивільних – ура! Хай радіють обивателі, які ніколи не служили, не присвятили своє життя захисту Батьківщини і ставляться до армії, як до пасинка, якого шкода годувати, але неможливо позбутися. Таке вже відбувалося протягом останніх 25 років. Бачимо до чого це привело.

Четверте – зберігається право на отримання пенсії після 25 років служби, а не після досягнення 60-річного віку. Ось де «піклування» про армію!

Не здивуємось, якщо маніпулятори суспільної думки знайдуть ще кілька не менш «вбивчих» аргументів, які «проковтне» загіпнотизований електорат.

Що ж буде фактично.

Пенсія в основному буде залежати не від проходження служби, а від середніх заробітків в державі у місяці звільнення на військову пенсію. Тобто – треба вгадати коли звільнятися! Ось вам і лотерея на корупційній основі.

Візьмем для прикладу сержанта, капітана та полковника з однаковою вислугою років – 25, які звільнені у 1979, 1993 та 2017 роках і порівняємо, що вони мали, мають та що їм обіцяють. 

 

Розрахунок приблизний, але характеризує закладену «раціоналізаторами» систему обчислення військових пенсій.

Отже, сержант, звільнений на пенсію у 1979 році буде отримувати приблизно таку ж пенсію (2838), як і полковник, звільнений у 1993 році (2958), але більше ніж капітан 1993 року звільнення (2501) та ніж сержант, звільнений у 1993 (1418) або у 2017 році (2549).

Капітан–«везунчик» 2017 року звільнення (4016) буде отримувати пенсію, більшу ніж полковник, звільнений у «нещасливий» 1993 рік (2958).

Підсумуємо.

Який сенс служити у Збройних силах України, якщо твоя пенсія залежить від ставлення держави до військових на час твого звільнення (якщо платить більше ніж в середньому по країні – пенсія буде менше залежати від того, чи командир ти, чи солдат. Чи маєш військову освіту, чи ні, чи добре служиш чи ні)?

 

Порівняємо що маємо і що пропонують.

«Реформатори» пропонують знищення професіоналів у армії, служити будуть низькокваліфіковані, малоосвічені громадяни та випадкові люди; ліквідують будь-який престиж військової служби; сприяють розвитку корупції у військових частинах.

Зменшення пенсій та витрат держави на утримання військовиків після їх звільнення, нанесе удар по Збройних силах, сприятиме державі-агресору зниженням їх боєздатності.

Невже такі вже недолугі наші «реформатори»? Можливо це прихована ворожість незалежності нашої Держави? Чому зацікавлені у військовій пенсійній реформі особи, а їх до 2,0 млн. (з сім’ями) не знають про ці проблеми?

Хотілось би довести до чесних політиків наслідки розвалу пенсійної системи, неможливість комплектування армії та утримання воїнів — професіоналів на службі.

Чи не варто подивитись на помилки у пенсійному забезпеченні військовослужбовців з боку шкоди незалежності нашій Батьківщині? Чи всі держави світу так піклуються про військових, як наші?

Автор: Анатолій Лопата

 

Джерело: antikor.com.ua

Блог ветерана-пограничника Александра Бойко.

ЗА ПОБЕДУ, ЗА НАШУ ПОБЕДУ НАД БАНДОКРАТИЕЙ !!! 

«…ЧТО ДЕЛАТЬ ?!»

 

    Миллиардеры тратят громаднейшие деньги для того, чтобы собрать  делегатов со всей Украины, провести учредительные съезды, создать свои карманные политические партии и иметь свое лобби во власти... 
Силовики годами собирают многотысячные митинги, которые не дают им позитивных результатов...                                                            
    Сама жизнь подсказывает людям в погонах, что пора брать власть в стране в свои руки и обеспечить достойную жизнь не только себе, но и всему своему народу!                                                                 
                                            ПРЕДЛАГАЮ:                                      
     1. Определить дату, место и время очередной Акции протеста силовиков (возможные места: Банковая, Грушевского...)                    
        2. Не оставляя своих требований к власти по повышению пенсий силовикам и независимо от результатов переговоров, в это же день провести Учредительный Съезд по созданию политической партии силовков "ЧЕСТЬ И ЗАКОН" (или что-то в этом роде).                                                                                                                                        
       3. Утвердить на Съезде Программу борьбы за свои права и права всего нашего народа (проект такой сокращенной Программы в пилотном варианте мною опубликован ранее тут же).                                                                                                                                                      
                                  ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ АКЦИИ:                                                                                                                                           
        1. Предупредить власть, что рано или поздно мы добьемся своего - не переговорами, так силой своих "убеждений".                                   
     2. Дать понять власти хапуг, что чем больше она будет водить нас за нос и грубо нарушать наши права, тем тяжелее для нее будут последствия.                                                                                                                                                                                                   
      3. Учредительный Съезд партии силовиков будет первым массовым и демонстративным Съездом в истории Украины, с которого начнутся серьезные размышления и действия по консолидации всего Украинского Народа вокруг новой движущей силы истории нашего истинно национального государства и общества.                                                                                                                                                           
                                                        ЭТА ВЛАСТЬ - БАНКРОТ И С НЕЙ ПОРА КОНЧАТЬ !!!                                                                         
КТО КАК НЕ МЫ И КАК НЕ НАМ СУЖДЕНО ПОВЕРНУТЬ НАШУ СТРАНУ В ПРАВИЛЬНОМ НАПРАВЛЕНИИ РАЗВИТИЯ И РЕФОРМ ?!                          
РАДИ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО СВЕТЛОГО НАСТОЯЩЕГО И БУДУЩЕГО НАШЕГО, НАШИХ ДЕТЕЙ, ВНУКОВ И ПРАВНУКОВ, ВСЕГО НАШЕГО УКРАИНСКОГО РОДА !!!                                                                                                                                                                                  
"В своїй хаті, своя Правда і Воля!" (Т.Г.Шевченко).                                                                                                                                 
Враг будет разбит, победа будет за нами - Украинским Народом.                                                                                                                      
Слава Украине и тем, кто действительно сломит хребет устоявшейся системе государственной бандократии и коррупции в Украине, вправит ей мозги в нужное место и наведет порядок в стране!                                                                                                                                            
Разве мы с вами не способны на это, разве мы с вами не достойны осуществить столь серьезную историческую миссию, которой от нас ждет весь наш униженный, ограбленный и доведенный до отчаяния народ?                                                                                                                
Достойны и способны, а значит обязаны!                                                                                                                                                          
Этот Съезд станет историческим событием, равному которому нет во всей прошлой истории Украины! Именно таким путем мы способны совершить самую мирную и грандиознейшую революцию "демократическим путем".                                                                                           
ГЛАВНОЕ - НЕ УПУСТИТЬ ЭТОТ ИСТОРИЧЕСКИЙ ШАНС СПАСЕНИЯ НАШЕЙ СТРАНЫ И НАШЕГО НАРОДА.                                                           
Шанс просто идеальный и ко времени как никогда!                                                                                                                                           
Именно сегодня, именно сейчас - завтра может быть поздно!                                                                                                                             
Когда власть все это прочтет, а она это прочтет уже через 5-10 минут после выхода данной публикации, она будет в шоке. И пусть этот шок станет для нее в дальнейшем предсмертными конвульсиями...

С уважением,
Александр Бойко

(Орфография и пунктация автора сохранены)

Блог ветерана-пограничника, участника боевых действий Василия Моисеева. 

ЗА ПОБЕДУ, ЗА НАШУ ПОБЕДУ НАД БАНДОКРАТИЕЙ !!!

 

Еще раз к вопросу:

    Ныне здравствующие, национал-партийцы, образца 90-х, заложили основы для уничтожения не только государства, но и целого народа, как психологически, так и физически. И для этого хорошо подошло такое приятное для слуха слово - «незалежність». Им как флагом мотылял любой политик, им прикрывали любые дела. Все ради  «незалежності», все для  «незалежності», и вот во имя «незалежності» оказалось, что растянули всю страну. Это слово стало национальным достоянием Украины? А что же спрятано за этим словом?

       Именем «незалежності» обманули и ограбили людей, приспавши их бдительность. Ведь с самого начала так называемого строительства Украинской государственности, отдав ядерный потенциал, уникальные, неповторимые, как Балаклава военные базы, промышленность, на растерзание с параллельным уничтожением среднего, профессионального и высшего образования да и духовности в целом, ни за что не отвечающая власть взяла курс на интеграцию в НАТО и ЕС. Конечно, географически Украина расположена в Европе и это дает ей право подать заявку на членство в ЕС, но тогда как оправдать 26-ти летний период «розбудови незалежності», результатом которой стал геноцид, уничтожение более 10 млн. украинцев и миллионами людей в трудовой эмиграции. Наверное, иллюстрированными высокими стандартами жизни? Демократией? Избирательной системой? Бесплатной медициной? Опыт ЕС дает право подвергнуть сомнению  безоблачность их жизни, как говорят в народе, морковка в чужих руках всегда толще.  Ну прежде всего необходимо осознать, что все государства входящие в ЕС уже не являются «незалежними» поскольку ЕС и есть наднациональная организация, соответственно и Украине в случае  вступления в ЕС необходимо передать часть суверенитета наднациональным органам: Еврокомиссии,  Евросовету, Совету министров, отказавшись со временем от самостоятельной внешней, оборонной, миграционной и т.д. политики.

      Так что же нас там ждет и ждет ли вообще, коль слышим, что принять Украину в ЕС все равно, что принять Мексику в США 51-м штатом, кстати, косвенно границы ЕС находятся и на американском континенте и в Индийском океане (французские заморские департаменты Гвиана, Гваделупа, Мартиника, Реюньон).  Опыт евроадвоката Украины в ЕС, а по сути стремящейся реализовать свои амбиции и стать региональной державой, эдакой современной Речь Посполитой Польши и других показал, что членство это поэтапный  процесс. Субсидии меньше чем европейским фермерам, ограничение на трудоустройство в старых странах ЕС снимается поэтапно. К тому же ограниченная, но  свобода передвижения рабочей силы наложенная на 26-ти летнее уничтожение некогда лучшей в мире системы профтехобразования неизбежно приведет к глобальному голоду на квалифицированную рабочую силу и демографическому кризису.

      Кроме потери экономической и политической независимости мы еще в большей степени будем обязаны предать свою память в силу стандартизации и интерпретации истории, особенно в послевоенный период, признавая себя оккупантами.    Совершенно очевидна позиция Европы, которая и знает Украину по Чернобылю, Востоку страны, коррупции  и позорному секстуризму, где мужское население страны, живущее в депрессивных регионах и селах за отсутствием работы и постоянного заработка, находит себя только в беспробудном пьянстве, разгул социальных болезней.

Итак, совершенно очевиден тот факт, что независимость принадлежит не народу, а в полной мере бесконтрольно пользующей ее для своего обогащения власти. Третий пункт декларации о суверенитете гласит: “Земля, её недра, воздушное пространство, водные и другие природные ресурсы…, весь экономический и научно-технический потенциал, созданный на территории Украины, является собственностью её народа, материальной основой суверенитета республики и используется с целью обеспечения материальных и духовных благ её граждан”. Сегодня по пальцам можно назвать граждан, которым все это принадлежит. Только имя себе нарабатывают нечистоплотные политики на теме «незалежності» к стати о которой как то реже слышно.  

Для суверенитета необходимо самому стать умным, сытым и духовно свободным, а не смотреть на Европу, как ребенок на продавца мороженого.

С уважением,

 

В. Моисеев

(Орфография и пунктация автора сохранены).

5 квітня 2017 року

 

Про дату святкування  Дня прикордонника.

 Блог Олександра Казєва

    За ініціативи так званої Громадської організації Всеукраїнський союз захисників кордону батьківської землі (ВС ЗКБЗ) з новою силою розвертаються баталії навкруг питання коли ж нам відзначати своє професійне св'ято - День прикордонника. 

  Так поборники негайної "декомунізації" та "десовєтизації" Держприкордонслужби України вимагають знову перенести святкування на день підписання Закону України "Про прикордонні війська України", тобто на 4 листопада 1991 року.

      Я не буду обговорювати тут роль і місце організації яка називає себе гучним ім'ям Всеукраїнський союз захисників кордону батьківської землі, їх промовисті заяви та звернення до Президента, Верховної ради, прем'єр-міністра України інших органів державної влади. Хай це залишиться на совісті керівників цієї організації. Скажу лише одне і правди в їх заявах чимало, і брехні достатньо. Мова ж йде про абсолютно приземлену тему - коли нам 

св'яткувати своє професійне св'ято?

     Вимовлю свою особисту думку. Колись навчаючись у військово-політичній академії, я задав своєму викладачу з історії війн та військового мистецтва питання: "Чому перше в Россії військово-морське училище, яке утворив Петро І носить ім'я М.В.Фрунзе?". Відповіді я не почув. Я впевнений, що мудрий сивочолий полковник її знав, але висловити не захотів. Чому? Не знаю.

      А відповідь проста - і ті на початку 20-го сторіччя, і ці на початку 21-сторіччя ламали і ламають історію через коліно в угоду сиюсекундних політичних  забаганок. Рушилось після 1917 року все. І Храм Христа Спасителя, і історія Окремого корпусу прикордонної стражі, і памятники історичним подіям та особам, і самі спогади про історію, події, факти і персон  які їх уособлювали. Рушили 300-річну історію Російської імперії, не замислюючись, що через 70 років рухне радянська імперія "Іванов родства не помнящих". 

         Здається мені, що в сьогодняшній Україні з точки зору історичної пам'яті відбуваються танці на тих самих граблях, черговий раз підкреслюючи Гегелєвсьу істину, що "Історія вчить лише тому, що вона ніколи ні чому не навчила народи".  І час розплати обов'язково наступить. Я особисто абсолютно згоден з видатним американським філософом і письменником Дж. Сантаяна який сказав:"Той, хто  не пам'ятає свого минулого, той приречений на те, щоб пережити його знову". Тільки коли це трапиться? Через 300 років, через 70, а може через 50...20...10 ...? 

 


Звіт про роботу Бориспільської організації ветеранів-прикордонників у 2016 році

Доповідь

на загальних зборах

Бориспільського відокремленого  підрозділу ветеранів-прикордонників

Громадської організації «Всеукраїнська організація

ветеранів-прикордонників» 24 грудня 2016 року      

 

Вперше оформившись організаційно у 2015 році на засадах Закону України «Про громадські організації» як відокремлений підрозділ Організації ветеранів-прикордонників ДПСУ, ми здобули певний, я б сказав чи малий досвід роботи. Цьому, в першу чергу, сприяв фактор обрання достатньо дієвої Ради нашої організації. Особливо хочеться подякувати Сергія Миколайовича Лукашева, Ігоря Анатолійовича Скарженовського, Наталію Абдуллаївну Андрусенко за їх активність, готовність відгукнутися та підставити своє плече у вирішенні важливих питань життєдіяльності організації.

Враховуючи відсутність на момент початку нашої діяльності достатнього досвіду за багатьма напрямками ветеранського руху з перших кроків ми поставили за головне завдання навчитися як організовувати роботу серед ветеранів-прикордонників, взаємодіяти з керівництвом органів охорони кордону, з місцевими органами влади, депутатами всіх рівнів,  громадськими та ветеранськими організаціями інших відомств, проводити патріотично-виховну роботу з учнівською та військовою молоддю, тощо.

Для цього були проведені цілий ряд засідань Ради, на яких розглядалися питання про здійснення дієвої системи комунікації в межах організації, про поглиблення взаємодії з командуванням ОКПП «Київ» з усіх питань охорони кордону та виховання персоналу, а також надання посильної допомоги ветеранам у вирішенні їх злободенних питань з боку діючих прикордонників. У період грудень 2015 – лютий 2016 року було підготовлено та проведено:

-         навчальний семінар членів Ради БОВП з питань організації роботи секторів за напрямками своєї діяльності;

-         круглий стіл членів Ради з керівництвом Бориспільської організації ветеранів України з питань визначення шляхів активізації захисту правових, соціальних та економічних інтересів ветеранів ;

-         обмін досвідом з членами Організації ветеранів ДМА «Бориспіль» щодо підтримання здорового морально-психологічного стану ветеранів в умовах політичних та соціальних негараздів у суспільстві.

За рішенням звітно-виборних зборів Рада БОВП звернулася до Бориспільської міської організації ветеранів України та Київської міської організації ветеранів-прикордонників про входження до їх складу на правах первинної організації – відокремленого підрозділу. З лютого 2016 року ми офіційно є членами БМОВУ, а з квітня 2016 року членами КОВП. Буквально позавчора мене та Сергія Миколайовича було введено до складу Ради Київської організації ветеранів-прикордонників. Рахую, що це свідчить про певне визнання дієвості нашої організації.

Наступним значним кроком стало проведення аналізу стану соціальних, медичних, побутових та інших проблем ветеранів. Виявилося, що ми практично нічого не знаємо про своїх хворих, малозабезпечених, соціально не захищених прикордонників-ветеранів. А якщо щось і знаємо, то гадки не маємо як діяти. Тому у березні п. р. була проведена нарада де ми розглянули стан роботи Ради з питань соціального захисту учасників бойових дій, ветеранів військової служби, вдів прикордонників, інших категорій членів Організації та визначили конкретні завдання щодо активізації і підвищення результативності цієї роботи. Як наслідок цієї роботи – по перше був створений та направлений у Організацію ветеранів ДПСУ та госпіталь список ветеранів, які в любий час можуть потребувати негайного надання медичної допомоги з боку кваліфікованих спеціалістів-медиків (до речі на найвищому рівні зараз вирішується питання про можливість надання такої допомоги з використанням реніамобіля швидкої невідкладної допомоги клінічного шпиталю Держприкордонслужби. Надіємося, що буде вирішено позитивно). По друге члени Ради та ветеранського активу почали відвідувати своїх товаришів, які самостійно (зважаючи на стан здоров’я) не спроможні до виходу, як то кажуть у світ. В цьому році такі зустрічі відбулися з Логвином М.І., Щипанським В.С., Кривкіним А.М., Константіновим Г.Г. запевняю вас, що цей напрям роботи ми будемо розвивати і в подальшому.

Дуже позитивну роль у підтримані морально-психологічного стану ветеранів відіграє, на наш погляд, привітання з Днем народження, а особливо відзначення ювілярів. В році, що добігає кінця, ми вшановували ювілеї Луковича Леоніда Івановича - 85 років, Сметаніна Анатолія Миколайовича -80 років, 70-ти річчя Шевченко Світлани Михайлівни, Маханькова Василя Даниловича, Кривкіна Анатолія Михайловича, Щипанського Віктора Семеновича та 60-ти річчя Дударця Віталія Григоровича. Як на мене, то немає нічого приємнішого ніж слова подяки ветерана, його рідних та близьких за те, що його пам’ятають, що він і зараз є таким же членом колективу, як тоді, коли він служив Вітчизні. Це дорогого коштує. Хочеться від імені наших ветеранів подякувати Голову Держприкордонслужби, Голову комітету ветеранів-прикордонників, командування ОКПП, керівництво Авіакомпанії «Українські середньо морські авіалінії», депутатів міської ради Юрія Сидоренка та Євгена Грону за допомогу у цій важливій справі.

В поточному році завдяки тому, що ми стали більш обізнані у проблемах ветеранів, а ветерани помітили, що організація таки працює, стала більш активною робота щодо соціального і правового захисту ветеранів, їх матеріальної та моральної підтримки. Так з метою надання допомоги у вирішені питань ветеранів Радою було написало 8 листів до різних органів влади, посадових осіб та депутатів. В 7 випадках поставлені питання були вирішені позитивно. Завдяки підтримці небайдужих людей - від звичайних бориспільських бізнесменів до народних депутатів України в 2016 році вдалося провести самим або прийняти активну участь у низці визначних заходів організованих для ветеранів:

-         12 і 15 лютого ми відзначили День виводу військ з Афганістану;

-         5 і 7 березня Міжнародний жіночий день;

-         8 та 9 травня День Перемоги у Великій Вітчизняній війні;

-         27 і 28 травня відсвяткували День прикордонника;

-         27 жовтня разом з персоналом частини відзначили 72-гу річницю ОКПП «Київ»;

-         10 грудня прийняли участь у загально міських зборах присвячених Міжнародному Дню людей з інвалідністю.

Впевнений, що в серцях ветеранів, які приймали участь у цих заходах залишився помітний дуже позитивний відбиток.

Певним чином зрушилась з місця й робота по наданню допомоги керівництву ОКПП, педагогічним колективам шкіл, командуванню частин ЗСУ у військово-патріотичному вихованні молоді.  В цьому році члени Ради приймали участь у зустрічах з персоналом ОКПП «Київ» - 8 разів, з персоналом Центру підготовки Національної гвардії України (с. Старе) - 2 рази, учнями 3-ї та 8-ї загально освітніх шкіл м. Борисполя - 3 рази. На превеликий жаль поки що головними учасниками цих зустрічей були голова Ради та його заступник, але будемо надіятися, що вдасться залучити до такої важливої ділянки роботи й інших ветеранів.  

Окремо в цьому питанні стоїть підполковник у відставці Давиденко Віктор Петрович, який за своєю посадою викладача початкової військової підготовки постійно працює зі школярами. Одним словом цей напрямок роботи доведеться в наступному році значно активізувати.

Виконуючи постанову звітно-виборних зборів велика увага приділялася питанням покращення комунікації у середині організації. Ми намагалися винайти максимально ефективну схему передачі інформації від Ради до кожного ветерана в м. Борисполі і в зворотному напрямку. Але вимушений констатувати, що нам це не вдалося. Говорю це з гіркотою, тому що особисто я та Сергій Миколайович приклали багато старання для вирішення такого важливого питання. Так в соціальній мережі «Однокласники» у грудні 2015 -січні 2016 року було створено групу «Бориспіль місто прикордонне», паралельно розпочалась робота по створенню персонального сайту Бориспільської організації ветеранів-прикордонників. На протязі лютого-березня п. р. основна структура сайту http://veterangranitsi.jimdo.com була сформована. У квітні п. р. сайт було зареєстровано у пошукових системах Гугл та Яндекс.

На протязі квітня-червня 2016 року йшла активна робота по удосконаленню змісту та форми сайту під назвою «Бориспільська організація ветеранів ДПСУ». На даний момент сайт Бориспільської ОВП повністю відповідає вимогам пред’явленим до нього рішенням зборів організації. Має такі змістові сторінки: - новини організації; - про організацію; - блоги;

- нормативно-правова база; - афіша; - фотографії; - музика; - контакти.

Робота була зроблена велика. Але КПД від неї поки залишається дуже малим. Про це свідчить той факт, що до групи «Бориспіль місто прикордонне» приєдналося тільки 15 ветеранів та членів їх сімей. Нажаль можливості нашого безкоштовного сайту на базі програми «Джімдо» не дають змоги відслідковувати статистику його відвідувань користувачами, але мені чомусь здається, що їх не буде більше ніж в «Однокласниках». Ви скажете, що далеко не всі ветерани можуть користуватися комп’ютером і не у кожного він взагалі є. Згоден. Але діти і внуки ветеранів практично всі мають комп’ютери, ноутбуки, планшети, смартфони і, я впевнений, активно ними користуються. Хіба вони не можуть підставити плече батькам та дідусям. Попутно це було б і патріотичне виховання підростаючого покоління.

Ладно, комп’ютерна комунікація питання дійсно не саме просте і можна зробити поправку на складність процесу. Але і в звичному для нас телефонному режимі проблем не менше. Практично кожний ветеран має і домашній, і мобільний телефони. І все ж коли ситуація вимагає щоб інформація досягла хоча б 85-90 відсотків ветеранів (я вже не кажу про 100%), то у нас і цього не виходить. Вона (інформація) в кращому випадку від членів Ради доходить до ветеранського активу. А від них до десятка-півтора ветеранів і дали розбивається об стіну байдужості. І, якщо трошки краще справи вирішуються у старої ветеранської гвардії (Комуністична, Ленінградська), то в будинку на радгоспі «Бориспільський», де мешкають в основному молоді пенсіонери на протязі усього 2016 року спостерігався абсолютний інформаційний вакуум. Тут є над чим працювати Раді у 2017 році, щоб кардинально виправити положення в питаннях комунікації. І, мені здається в першу чергу треба буде подолати дві вікові українськи ментальні риси – «моя хата з краю…» та «що я з цього буду мати?».

         В 2016 році нами багато уваги зосереджувалося на питаннях увіковічення пам’яті героїв прикордонників, які віддали своє життя на Бориспільській землі за свободу і незалежність Батьківщини в часи Великої Вітчизняної  війни. Неодноразово члени ветеранської організації вшановували пам'ять воїнів 20-го Славутського прикордонного полку на Меморіалі Книшового комплексу та в селі Іванків, воїнів-інтернаціоналістів на Алеї Афганців. Приймали участь у наведені порядку та підтримані меморіальних споруд і пам’ятників у належному стані. Нами за допомоги Бориспільського міськвиконкому (начальник відділу внутрішньої політики Тамара Петруша), Іванківського сільського голови (Анатолій Тур) була підготовлена історична довідка про подвиги прикордонників 20-го полку в боях з німецько-фашистськими загарбниками у серпні-вересні 1941 року на бориспільській землі, про пам’ятники на честь прикордонників зведені у місті та районі їх фотографії та описи, зібрані реєстраційні документи про споруди пам’ятників. Все це було направлено на адресу комітету Організації ветеранів-прикордонників України та управління виховної роботи департаменту персоналу ДПСУ для підготовки та видання Книги пам’яті про героїчні подвиги прикордонників при захисті Батьківщини. Будемо вірити, що ця Книга буде видана в Україні не зважаючи на ідеологічні виверти сучасних істориків.

         Одним з головних, якщо не найголовнішим питань було й залишається увага до кожного ветерана-прикордонника, учасника бойових дій, вдів ветеранів, всіх тих, хто віддав свої найкращі роки служінню Батьківщині на її кордонах. Ми намагалися в міру свої сил та можливостей зробити так, щоб кожний ветеран міг відчувати, що про нього пам’ятають і піклуються. Щоб ветерани могли відчувати себе клітинною здорового і дієвого організму під назвою Організація ветеранів-прикордонників України. Чи вдалося це нам? Відверто скажу – поки що ні.

         І я не буду посилатися на складнощі сьогоднішнього буття, хоча вони теж мають велике значення. Але скоріше проблема криється у нас самих, нашому ставленні, нашому бажані об’єднатися, зробити наше життя більш насиченим, цікавішим, так би мовити небуденним. А у нас достатньо позитивних прикладів ветеранів, які намагаються жити саме на таких принципах. Хочу сьогодні подякувати: Бабич Поліну Кузьмівну, Бідненка Миколу Івановича, Білика Михайла Макаровича, Грицуна Василя Михайловича, Давиденка Віктора Петровича, Загороднього Володимира Савовича, Кривова Геннадія Андрійовича, Лазька Михайла Івановича, Лукашеву Галину Василівну, Назакінського Олега Миколайовича, Осляку Миколу Михайловича, Пензюра  Миколу Олексійовича,  Чекулая Григорія Григоровича, Шишку Юрія Олексійовича, Щербакова Костянтина Сергійовича та інших ветеранів за їх активну життєву позицію, бажання підставити своє плече Раді в її намаганні зробити нашу організацію ще кращою.  Завдячуючи вашій допомозі нам в цьому році вдалося вдихнути життя в нашу організацію, зрушити її з місця.  

         Старання багатьох членів нашої організації у ветеранському русі, сумлінна і віддана служба по охороні кордону у молоді роки достойно були відмічені командуванням органів управління різних рівнів, керівництвом громадських та ветеранських організацій. Тільки у поточному році 57 ветеранів та вдів були відзначені різними видами заохочень. З них: - відомчими та почесними медалями і знаками – 22, грамотою Голови Держприкордонслужби – 7, грамотою начальника ОКПП – 9, грамотою Бориспільської організації ветеранів-прикордонників – 11, грошовою винагородою – 8. 

Мистическая реальность Беаты Куркуль.

Украинская художница Беата Куркуль рисует картины с изображением военных. Любимый сюжет Беаты – пограничники. В работах художницы украинские воины превращаются в мистических персонажей. Военные медики на одной из картин показаны как ангелы с крыльями. Помимо образов военных, художница посвятила несколько работ труду врачей и волонтеров в зоне АТО. 

   

Звіт

про роботу Бориспільської організації ветеранів-

прикордонників у 2014 році

    У 2014 році організація ветеранів-прикордонників м. Борисполя будувала свою діяльність на підставі керівних документів Комітету Організації ветеранів ДПСУ та  плану роботи на 2014 рік. Головними напрямками роботи були визначені: підготовка та проведення заходів щодо відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, 90-річниці утворення Червонопрапорного Західного прикордонного округу, 70-річчя ОКПП «Київ», та 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.        

      Роботу, яку належало провести організації мала на меті наступні завдання:

-         подальше згуртування ветеранів-прикордонників бориспільщини;

-         посилення уваги до проблем, які постають перед членами організації та  максимально можливого вирішення  соціальних питань ветеранів, особливо найбільш вражених побутовими та лікарськими негараздами;

-         широкого залучення ветеранів ОКПП до передачі свого життєвого та професійного досвіду нинішнім прикордонникам, виховання молодого покоління частини на найкращих традиціях Прикордонних військ, Західного округу, ОКПП «Київ», прищеплення їм почуття гордості за приналежність до родини прикордонників, відповідальності за надійну охорону кордону України;

-         активне залучення ветеранів-прикордонників і в першу чергу учасників бойових дій до військово-патріотичного виховання молоді міста Борисполя та військовослужбовців частин бориспільського гарнізону, виховання у них почуття патріотизму, військового товариства, мужності та звитяги при виконанні військового обовязку.

Нажаль, особливий характер подій у державі на протязі усього 2014 року не дав можливості здійснити задумане в повному обсязі. На перший план виходили завдання відстоювання питань історичної справедливості минулих подій, переборення у більшості ветеранів почуття зради державою їх життєвих цінностей, орієнтирів та справи, яким вони прослужили все своє життя. 

І, на сьогодні намагання політичних сил, що прийшли до влади, докорінно змінити історичні орієнтири ХХ сторіччя вимагають не стільки активізувати участь ветеранів у суспільному житті, скільки потребують їх морально-психологічного захисту від нападок та звинувачень у тому, що мовляв вони знаходились на службі тоталітарному режимові, КПРС, КДБ СРСР, тощо. 

Разом з тим, не зважаючи на негативні тенденції у суспільстві, фінансово-економічну кризу та викликане цим погіршення життя абсолютної більшості ветеранів, діяльність Бориспільської організації ветеранів-прикордонників носила в цілому активній та цілеспрямований характер. 

У 2014 році організація налічувала 114 ветеранів-прикордонників, 12 учасників бойових дій на території інших держав, 11 вдів військовослужбовців. 

Найбільшої активності робота організації набула у першому півріччі поточного року. Так, згідно плану роботи  щодо підготовки та відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Демократичної республіки Афганістан в місті була проведена методологічна конференція воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан: як  це було», в роботі, якої активну участь прийняли прикордонники-афганці.  

Кожен прикордонник-афганець прийняв участь в уроках пам’яті, проведених у всіх навчальних закладах міста, а також у  зустрічах з військовослужбовцями ОКПП «Київ», інших військових частин міста та району, які відбулися на кануні 15 лютого 2014 року. За участі прикордонників-афганців відбулися заходи щодо приведення пам’ятних місць міста, пов’язаних з афганськими подіями.  

Рада ветеранської організації  спільно з командуванням ОКПП «Київ», за допомоги Комітету організації ветеранів ДПСУ знайшли можливість нагородити прикордонників-афганців пам’ятними орденами, медалями та іншими відзнаками. 

Усі ці заходи мали великий емоційній і психологічний вплив як на членів ветеранської організації прикордонників бориспільщини, так і на учнівську та військову молодь. Чи не вперше в житті багатьом молодим людям довелося почути з вуст вже сивочолих ветеранів, що 25-30 років тому такі ж молоді хлопці дивилися в очі небезпеці, виявляли героїзм та мужність у складних обставинах війни і залишалися при цьому нормальними людьми. 

Нажаль така знаменна дата у житті радянських та українських ветеранів прикордонних військ, як 90-річчя утворення Червонопрапорного Західного прикордонного округу прийшлася на самий розпач подій у центрі Києва. В наслідок, чого довелося відтермінувати цілий ряд спланованих та підготовлених заходів, щодо відзначення цієї річниці. Але по узгодженню з командуванням ОКПП «Київ», керівництвом міста, іншими ветеранськими організаціями Борисполя було прийнято рішення поєднати відзначення знаменної дати зі святкуванням Дня прикордонника 28 травня 2014 року. Саме в цей день за ініціативи Бориспільської організації ветеранів прикордонників, підтриманої керівництвом частини та міста було прийнято рішення відкрити Пам’ятну стелу присвячену мужнім захисникам вітчизни – воїнам 20-го Славутського прикордонного полку(загону), які полягли у боях на бориспільськії землі. 

Заходи відбулися 28 травня 2014 року на Меморіально-парковому комплексі «Книшове кладовище», де в минулому році пройшло перепоховання останків 494 воїнів Червоної армії та прикордонних військ, які загинули, захищаючи рідну землю на території Бориспільського району. 

Незабутнє враження на ветеранів прикордонних військ, особовий склад частини, жителів міста Борисполя, всіх запрошених та гостей склала ця подія.  Участь у фінансовому забезпечені цього заходу приймали усі небайдужі: Бориспільська міська рада і командування ОКПП «Київ», військовослужбовці і ветерани частини, промисловці і підприємці, прості громадяни міста.

В заході прийняли участь керівники Київської області, міста Борисполя, аеропорту «Бориспіль», адміністративних установ та громадських організацій, а також усіх ветеранських організацій міста, представники шкіл, військових частин, бізнесу та члени бориспільської міської громади. 

Багатьох ветеранів, які служили на ОКПП «Київ» та в інших частинах прикордонних військ  Червонопрапорного Західного прикордонного округу було нагороджено від імені Голови Державної прикордонної служби України, Голови Комітету організації ветеранів ДПСУ, Бориспільського міського Голови,  ветеранських організацій, керівників підприємств і установ міста. 

     Особливі слова подяки за сердечне відношення до проблем ветеранів-прикордонників, надання посильної допомоги у їх вирішенні та дуже суттєву допомогу у підготовці та проведенні вищезазначених заходів хочеться висловити: Бориспільському міському Голові Федорчуку Анатолію Соловйовичу, депутатам бориспільської міської Ради Левітасу Ігорю Марковичу, Шалімову Володимиру Іллічу, Пономаренку Виталію Петровичу, Генеральному директорові БКБМ Шалімову Ігорю Володимировичу, приватному підприємцю Пономаренко Наталії Володимирівні, а також командуванню ОКПП «Київ» і особливо колишньому командиру частини полковнику Мулу Сергію Анатолійовичу.

         Певна робота проводилась ветеранською організацією у 2014 році щодо сприяння командуванню ОКПП у морально-етичному та естетичному вихованні прикордонників. Члени ради не рідко запрошувались на зустрічі з персоналом підрозділів частини приуроченим тій чи іншій календарній даті. Стала загальним правилом участь члена координаційної ради при Голові ДПСУ генерал-майора Гуліка М.Г., голови ради  бориспільської організації ветеранів-прикордонників Казєва О.Ю., членів ради у загальних зборах персоналу,  службових нарадах по підведенню підсумків діяльності за певній час і відпрацювання завдань на наступні періоди в цілому в частині та в окремих її підрозділах. Під час таких зустрічей ветерани спілкуючись з прикордонниками, діляться життєвим і професійним досвідом, допомагають керівникам підрозділів у вихованні особового складу на кращих традиціях прикордонних військ, Державної прикордонної служби України, ОКПП «Київ».        

Активну роботу по естетичному вихованню персоналу частини проводить дружина ветерана-прикордонника, член ради Кульбенко Антоніна Антонівна. Так, до 90-річчя Червонопрапорного Західного прикордонного округу вона ініціювала авторську роботу вихованця музичної школи Артура Паркуяна на конкурс «Смарагдова ліра». Молодий талановитий автор та виконавець написав гімн ОКПП «Київ» (слова до якого під назвою «Незвично тихо при воротах неба» написав офіцер відділу виховної роботи ОКПП капітан Патола В.Б.).  Пісня вперше була продемонстрована особовому складу частини, де отримала абсолютну підтримку і найкращі відгуки. Як наслідок Артур Паркуян став Дипломантом конкурсу «Смарагдова ліра» у номінації «музика» (композитор), а частина отримала свій особистий гімн. 

      Активну участь члени бориспільської організації ветеранів-прикордонників приймають у започаткованих командуванням частини заходах по піклуванню про самих маленьких бориспольчан – вихованців дитячих будинків селищ Ревне і Старе, а також юних спортсменів дитячої школи спортивних єдиноборств «Ратоборець». Стали доброю традицією постійні зустрічі командування,  ветеранів частини з дітьми позбавленими батьківської опіки, розповіді про минуле і сьогодення ОКПП, демонстрація можливостей сучасного повітряного пункту пропуску, вручення подарунків від прикордонників та ветеранів, що безумовно має велике значення для патріотичного виховання дітей, підготовки майбутнього покоління захисників кордонів Вітчизни.      

         Бориспільська організація ветеранів-прикордонників, після проходження процедури реєстрації  відокремленого підрозділу, в новій якості існує фактично один рік. Це, безумовно, не означає, що до легалізації нашої діяльності за вимогами нових правових документів  нічого не робилось.  Але впевнено можна сказати, що зміна нормативних правил надала нового поштовху в роботі ветеранської організації.  До лав організації увійшло достатньо багато офіцерів та прапорщиків, які нещодавно звільнились за вислугою років, мають статус ветерана військової служби і при цьому не втратили зв’язків з частиною, в силу того, що продовжують працювати на ОКПП. Так, прихід в раду нашої організації майора запасу Назакінського О.М. (учаник бойових дій), старших прапорщиків запасу Кривова Г.А. та Шишки Ю.О.  додало роботі ради організованості та динаміки. А участь у роботі ради представників більш старшого покоління прикордонників: подружжя Лукашових Сергія Васильовича та Галини Василівни, подружжя Кульбенків Володимира Павловича та Антоніни Антонівни посилило зв’язки з самою великою і головною групою ветеранів частини, тими хто віддав свої найкращі роки життя службі по охороні кордонів СРСР на усіх просторах тієї неосяжної країни.       

Власне кажучи, ради цих людей і повинна існувати та працювати ветеранська організація. Тому вирішуючи  усі вище перераховані у звіті заходи головним завданням в роботі рада вбачає максимально можливе сприяння виконанню вимог Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист». Зрозуміло, що організаційно, матеріально і фінансово вирішувати питання виконання чинного законодавства України бориспільська організація ветеранів прикордонників можливостей не має. Але за рахунок докорінного вивчення проблем ветеранів,  аналізу можливостей бориспільської ради, командування ОКПП, Комітету організації ветеранів ДПСУ, місцевих органів державної влади, своєчасного доведення цих проблем до тих, хто повинен їх вирішувати та постійного тиску на виконавців задля досягнення кінцевого результату ми й вбачаємо головне завдання роботи нашої організації. Одним з найважливіших (але й найтяжчих) завдань на сьогодні постає пошук можливостей надання грошової допомоги ветеранам на придбання ліків, які сьогодні коштують астрономічних грошей. Якщо у попередні роки цю проблему вдавалося якимось чином вирішувати за допомогою небайдужих представників бізнесу міста, то в умовах нинішньої політичної, економічної та соціальної ситуації в країні вона стає практично не вирішуємою. 

З питань, які планувалося вирішити, але на даний час зробити не вдалось, це фінансове забезпечення діяльності ветеранської організації за рахунок членських внесків та спонсорської допомоги ветеранів прикордонників з високим рівнем достатку. Нажаль, серед ветеранів бориспільців,  працюючих на посадах топ-менеджерів в великих комерційних та виробничих фірмах немає, а до питання сплати членських внесків було прийнято рішення загальними зборами повернутися лише після нормалізації соціально-економічної та політичної ситуації в країні.

В 2014 році не вдалося обєднати ветеранів-прикордонників міста та району. Проблема полягає у організаційних питаннях.  По-перше – практично немає можливості (окрім можливостей Пенсійного фонду України) визначити, хто з колишніх військовослужбовців проживає на території бориспільського району, та і стосується це тільки офіцерів та прапорщиків; по-друге – військовослужбовці усіх категорій, а особливо строкової служби, які проходили службу у різних прикордонних округах і частинах СРСР не відчувають себе ветеранами прикордонниками ОКПП «Київ» і не намагаються вийти на контакт з ветеранською організацією. А, в деяких випадках, коли такі контакти встановлюються за ініціативи ради ветеранської організації вони так і залишаються не реалізованими в наслідок відмови прикордонників запасу бачити себе членами БОВП ДПСУ. Особливо це стосується прикордонників, що проходили службу у Середньо-азіатському та Східному прикордонних округах.

Потребує більш великої уваги до себе питання роботи з вдовами ветеранів прикордонників. І, хоча їх в організації усього одинадцять жінок, треба признати, що достойної уваги до себе з боку ради у 2014 році вони не мали.

Вирішенням цих та інших невідкладних питань у 2015 році й буде займатися Бориспільська організація ветеранів прикордонників.        

                Голова Бориспільської ради організації ветеранів прикордонників  

                полковник у відставці О.Казєв

Думки та погляди авторів можуть не збігатися з позицією Ради БОВП з розглядаємих питань.

Архів сторінки "Оголошення" 2016 - 2017 років

7 січня 2017 року виповнилося 90 років першому заступнику голови Комітету ГО "Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників" полковнику у відставці АРБЕКОВУ Олександру Васильовичу.

Ветерани-прикордонники Борисполя сердечно вітають ювіляра з цією знаменною датою і щиро бажають Олександру Васильовичу доброго здоров'я, родиного щастя та добробуту у житті,  невичерпної енергії та наснаги у вирішені проблем ветеранського руху.                                        

 З Днем народження Вас, шановний Олександре Васильовичу!

   

 Рада Бориспільської міської організації ветеранів України та Рада Бориспільської організації ветеранів-прикордонників запрошують членів організації прийняти участь у заходах присвячених вшануванню воїнів Червоної армії та Прикордонних військ, які героїчно захищали Батьківщину на Бориспільській землі в роки Великої вітчизняної війни.

    Заходи проводяться в рамках відзначення Дня скорботи і памяти жертв війни в Україні 22 червня 2017 року.

   Ветеранів-прикордонників запрошуємо приходити на Меморіально-парковий комплекс "Книшове кладовище"   о 10.15  22.06.2017.

 

Рада Бориспільської організації ветеранів-прикордонників спільно з командуванням ОКПП "Київ" проводять спільні урочисті заходи з нагоди Дня прикордонника 26 та 28 травня 2017 року. В плані заходів передбачається:

1. Покладання квітів до пам'ятника загиблим прикордонникам 20-го Червонопрапорного прикордонного полку на Книшовому меморіально-парковому комплексі від персоналу ОКПП та ветеранів -- 09.00-10.00 26.05.2017

2. Святкове урочисте засідання -- 10.00-13.00 26.05.2017

    - оголошення привітань від керівництва держави, адміністрації Держприкордонслужби України, інших    органів охорони кордону;

    - оголошення святкових наказів по особовому складу, нагородження ветеранів та персоналу;

    - привітання зі святом охоронців кордону та ветеранів з боку представників органів влади, місцевої громади, ветеранських організацій;

    - слайдовий та музичний супровід урочистого засідання.

3. Покладання вінків та квітів від ветеранів до меморіальної плити воїнам-прикордонникам, що загинули    на    Бориспільській землі -- 10.00-10.30 28.05.2017 (меморіально-парковий комплекс "Книшове  кладовище");

4. Виїзд вдів ветеранів-прикордонників та членів Ради БОВП на Рогозівський цвинтар для покладання  квітів до могил бойових товаришів -- 11.00-13.00 28.05.2017;

5. Проведення символічного бойового розрахунку особового складу Бориспільської ветеранської  організації ГО "ВОВП" --   13.00-13.30 28.05.2017;

 

6. Святковий обід ветеранів-прикордонників Бориспільської ОВП -- 13.30-17.00 28.05.2017.

 

Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році

 

   Допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:
   1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: - інвалідам I групи –3500 гривень; - інвалідам II групи – 3100 гривень; - інвалідам III групи – 2700 гривень;
   2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1200 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3500 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 600 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.
   Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Органами праці та соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

 

22 квітня 2017 р. Радою Бориспільської організації ветеранів-прикордонників за підтримки виконкому Бориспільської міської Ради будуть проведені заходи по наведенню порядку на Меморіальному комплексі памяти воїнів Червоної Армії та 20-го прикордонного полку, що загину захищаючи Батьківщину на бориспільській землі у серпні-вересні 1941 року. 

      Місце проведення Меморіально-парковий комплекс "Книшове кладовище".             Початок о 12.00.

 

       Запрошуються усі небайдужі ветерани.

 

Перелік документів для прийняття рішення щодо виділення путівок до санаторіїв:

1. Заява для отримання путівки (з наданням контактної інформації);

2. Ксерокопії документів, які дають право на пільгове забезпечення путівками (посвідчення ветерана військової служби, посвідчення ветерана війни-інваліда війни, посвідчення учасника бойових дій, посвідчення учасника війни, довідка МСЕК, пенсійне посвідчення);

3. Довідка з Пенсійного фонду України про отримання пенсії по лінії Держприкордонслужби відповідно до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (ветеранам військової служби з числа пенсіонерів ДПСУ);

4. Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування форма №070/о з медичного закладу, де заявник та члени його сім'ї перебувають на медичному обслуговуванні;

5. Копії документів членів сім'ї, які будуть їхати на лікування з заявником (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження).

 

Шановні ветерани, звертайтесь до поліклініки Центрального клінічного госпіталю для отримання путівок у санаторії Держприкордонслужби України  і приємного Вам відпочинку.

 

Дивіться 19 березня 2017 року на "5 каналі" о 10 годині 10 хвилин програму "Кордон держави". В ній кореспонденти інформаційного агенства Держприкордонслужби України розповідають про зустріч ветеранів-прикордонників з персоналом відділу прикордонного контролю "Жуляни" Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ".

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

З 8 березня п.р. на сайті Бориспільської організації ветеранів-прикордонників відновлюється сторінка НОВИНИ ОКПП "КИЇВ". Матеріали цієї сторінки будуть формуватися за участі прес-служби Окремого контрольно пропускного пункту та особисто прес-офіцера частини Світлани Савчук. Запрошуємо усіх ветеранів Борисполя відвідувати сторінку новин та знайомитися з життям частини і людьми, які охороняють кордон України у пунктах пропуску ОКПП "Київ".

 

7 березня о 12.00 у приміщені клубу СБУ

(вул. Ірининська, 6)

Відбудеться святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня 

В концерті задіяні артисти Академічного ансамблю пісні та танцю Держприкордонслужби України, творчих колективів м. Києва. 

Бажаючим відвідати концерт прохання звернутися за телефонами: 0976937930 або 0677327020

у термін до 2 березня 2017 року

 

  14 лютого  2017 року у  Адміністрації Державної прикордонної служби України відбудуться урочисті збори воїнів-інтернаціоналістів присвячені 28 річніці виводу військ з Афганістану.

       15 лютого п.р. біля памятника воїнам-афганцям на Печерську відбудеться вшанування героїзму, мужності та честі військовослужбовців, які віддали життя але не зрадили своєму обов'язку. В ході акції відбудеться покладення квітів до памятника та нагородження воїнів-інтернаціоналістів державними, відомчими і громадськими відзнаками.

    18 лютого 2017 року у місті Борисполі пройде традиційна хода "Єднання трьох поколінь". 

Початок усіх заходів о 10.00

 

Запрошуемо всіх воїнів-афганців та ветеранів-прикордонників вшанувати память тих хто гідно виконав свій військовий обовя'зок. 

 

ОБЪЯВЛЕНИЕ

28 мая 2016 года совет Бориспольской организации ветеранов Государственной   пограничной   службы Украины  проводит    торжественные   мероприятия посвященные       празднованию                               

Дня пограничника 

       В программе мероприятий:   

   1. Возложение венков и цветов к «Мемориальной стеле памяти воинов 20-го Краснознаменного Славутского пограничного полка» павших в боях за Родину в годы Великой Отечественной войны на Бориспольской земле

– в 11.00 (в Мемориально-парковом комплексе   «Кнышовое кладбище»); 

   2. Торжественное собрание ветеранов-пограничников Борисполя посвященное Дню пограничника

– 11.30 (в актовом зале Бориспольского военного комиссариата); 

 3. Возложение цветов к могилам ветеранов-пограничников ОКПП «Киев» 

         – 13.00 (на Рогозовском кладбище) 

 

  4. Символический «Боевой расчет» и праздничный обед ветеранов пограничных войск – 15.00                                                                                                                                                                                       Совет Бориспольской организации ветеранов Госпогранслужбы

 

27 травня 2016 року у Жовтневому палаці відбудеться концерт присвячений Дню прикордонника "КОРДОН ЗБИРАЄ ДРУЗІВ".  Початок о 18.00

 

 4 та 5 травня п.р. відділом персоналу ОКПП "Київ" і Бориспільською організаціею ветеранів-прикордонників будуть проведені "Уроки мужності" з учнями 7-8 класів третьої та восьмої загально освітніх шкіл міста Борисполя. В проведенні "Уроків мужності" приймуть участь ветерани прикордонний військ, прикордонники-афганці та учасники антитерористичної операції на Сході України.

 

          8 травня 2016 року члени Ветеранської організації спільно з персоналом ОКПП "Київ" приймуть участь в урочистих заходах з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в селі Іванків, де геройськи билися та загинули прикордонники 20-го Славутського прикордонного полку, обороняючи Бориспільщину від німецько-фашистських загарбників.

 

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ НА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ПЕРЕМОГИ У БОРИСПОЛІ 

Програма міських заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 4 травня 

- 11:00 - Покладання квітів до пам’ятних знаків воїнам-визволителям та братських могил активістів Бориспільщини, розстріляних німецькими окупантами 

6 травня 

- 09:00 - ІІ Міський етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт - 2016», «Олімпійський день - 2016» та легкоатлетичний пробіг школярів, ветеранів спорту, спортсменів спортивних закладів міста (стадіон «Колос») 

- 12.00 - Зустріч ветеранів "Наша слава і шана солдатам-переможцям" (клуб аеропорту "Бориспіль") 

9 травня

10:00 - Фотодокументальна виставка періоду Другої світової війни (біля Меморіалу Слави)

- Виставка художників та митців декоративно-ужиткового мистецтва «Мужні визволителі рідного краю-2016» (Алея мистецтв)

- Спортивно-масові змагання та святкова торгівля

11:00 - Покладання квітів до Меморіалу Слави та урочистий мітинг "Пам'ять героїв війни бережем!"(збір учасників о 10:30 на центральній площі міста)

12:00 - Польова кухня та святковий обід ветеранам війни (тенісний корт)

- Виступ Народного муніципального духового оркестру під керівництвом О.Бойка

13:00 - Фестиваль патріотичної пісні «Пісні, обпалені війною», виступи солістів та творчих колективів міста (центральний вхід на стадіон «Колос») 

11 травня

 

12:00 - Тематичне вітання для ветеранів Другої світової війни «Вічна пам'ять словом проросла» від літературно-мистецького салону Наталії Осипенко (актова зала міської ради)

 

 Про засідання Комітету       

        13 квітня 2016 року в Адміністрації Держприкордонслужби України відбудеться засідання Комітету організації ветеранів ДПСУ.

На засіданні будуть розглянуті найважливіші питання соціального, правового та фінансового захисту ветеранів-прикордонників України.

         В роботі засідання прийматимуть участь заступники Голови служби, керівники департаментів, начальники шпиталів, керівники регіональних ветеранських організацій та ветеранська громадськість

Київа і області.

 

         Робота засідання буде проходити у режимі відео-конференції з залученням керівництва органі охорони державного кордону.

                                                                   Держприкордонслужби України.

7 березня 2016 року в кафе "Престиж" (Головатого, 18) 0 12.00 відбудеться зустріч вдів ветеранів-прикордонників. В програмі: поздоровлення жінок командуванням ОКПП та Бориспільською радою ветеранів-прикордонників з нагоди свята 8 березня, перегляд святкових слайдшоу, солодкий стіл

 

   Державна Прикордонна служба України 

                                                                                    військова частина 1489 

                                                                                                                  Клінічний санаторій «Аркадія» 

 

65009, м. Одеса, Гагарінське плато, 1                                                                                        Email : arkadiya_dpsu@ ukr.net 

                                                                                                                                                           Сайт :  arkadiya-dpsu.com.ua 

                                                                                                                                                           Тел. (048)785-43-95,(094)996-38-75 

 

       Начальник санаторію                                                                                                                                     О.В.Футрук

Фотоархів.